Zaslouží si vaše letitá kuchyně výměnu nebo jste zakoupili novostavbu, do které potřebujete vybrat vhodnou kuchyni? V několika krocích vás provedeme, jak si v této situaci poradit.

Změřte daný prostor.

V první řadě je pro budoucí plánování kuchyně důležité vycházet z rozměrů určených pro umístění kuchyně. Pokud pořizujete novostavbu, pro plánování kuchyně je úplně dostačující stavební projekt, který jste dostali k dispozici. V tomto případě nic neměřte a rovnou navštivte nás, my si potřebné informace už sami z projektu vyčteme.

Pokud takovýto projekt nemáte, vezměte do ruky metr, změřte jednotlivé stěny místnosti a zapište je na papír do jednoduše nakresleného půdorysu místnosti. Důležité je také změřit všechna okna, dveře a radiátory a zapsat jejich umístění měřené nejlépe od rohu místnosti. Pokud se v místnosti nachází nějaké výklenky, sloupy atp., pokuste se je také změřit. Rekonstruujete-li stávající kuchyni a nechce se vám příliš zasahovat do současných instalací, pak i ty změřte a zaneste si je jednoduchou formou do půdorysu, případně si nakreslete čelní pohled stěny, kam instalace zakreslíte. Hlavně se ničeho nebojte! Rozměry nemusí být v žádném případě úplně přesné, protože správný prodejce kuchyní zajistí před samotnou realizací kuchyně odborné a přesné zaměření daného prostoru, případně i stávajících instalací.

Popřípadě k vám domů rádi přijedeme a kuchyň rádi přeměříme a vytvoříme půdorys.

Inspirujte se.

Než se vydáte k nám do interiérového studia, je lepší udělat si alespoň lehkou představu o tom, v jakém designu by se vám kuchyně líbila. Berte v potaz celkový koncept zařízení vašeho interiéru tak, aby do něj kuchyně dobře stylově zapadla. Nemáte-li vůbec žádnou představu, není od věci se inspirovat v odborných časopisech o bydlení nebo na internetu, kde naleznete spoustu obrázků a inspirací. Jakékoliv návrhy, obrázky, inspiraci nebo prostorové řešení, které vás zaujalo velice vítáme. Co se týče barevného ladění, tak ve většině případů má každý model kuchyně na výběr z různých barev či materiálů. Neberte tedy odstín kuchyně na fotce jako stěžejní, ale zkuste si kuchyni představit v odstínu, o kterém zrovna přemýšlíte jako o vhodném pro vaši novou kuchyni. V interiérovém studiu Casamoderna je k vidění kromě několika vystavených kuchyní také šikovný vzorkový stojan, kde si můžete prohlédnout modely jednotlivých dvířek, ale také jejich materiály a odstíny, kuchyňské desky z kamene, či úchytky.

Prostě přijďte.

Máte kuchyň již změřenou a tak nějak tušíte, která kuchyně by pro vás mohla být ta pravá? Nebo ještě ne? Tak prostě přijďte na showroom, i tam můžete načerpat další inspiraci! U nás se vám dostane té správné péče. Rádi vás tu přivítáme, ochotně a odborně zasvětíme do současných trendů, ale i poradíme, jak prakticky kuchyni zařídit. Na první schůzku je lepší se telefonicky objednat, aby si na vás prodejce vyčlenil dostatek času. Schůzka může trvat i 1-2 hodiny. S odborným prodejcem si projdete jednotlivé vystavené kuchyně, podíváte se na vzorky materiálů a pak společně usednete nad půdorys místnosti, který jste donesli. A může se začít plánovat vaše vysněná kuchyně!

Chcete-li zařídit interiér kompletně jako jeden celek, na showroomu CASA MODERNA jste naprosto správně. Kromě typizovaných německých kuchyní Schüller nabízíme také výrobu atypických kuchyní i ostatního nábytku na míru. S atypickou výrobou nábytku máme zkušenosti již téměř 30 let. Kuchyň a nábytek na míru můžete u nás ve studiu doplnit o ostatní solitérní nábytek jako jsou stoly, židle, sedací soupravy, postele atd., ale také zde najdete široký výběr tapet, koberců, stěrek, osvětlení, záclon, závěsů a bytových dekorací.

 V příští rubrice vám řekneme, jak plánování kuchyně probíhá, jak správně ergonomicky kuchyň uspořádat a jaké volit materiály nejen na kuchyň, ale třeba i na pracovní desku.

Sdílejte

Témata článku