Také obdivujete tu nebývalou krásu jarního období, kdy se příroda konečně naplno probudila k životu, květiny hrají těmi nejpestřejšími barvami a sluneční paprsky nás dobíjí novou energii? Přivítejte tento nádherný čas i u vás doma a dodejte mu tak svěží osobitost.

Kde začít

První krok nebude asi zcela příjemný, ale jistě nezbytný. Můžete využít chladnějších dní k tomu, abyste vyhodili vše nepotřebné, jako jsou staré hračky, oblečení nebo už okoukané dekorace. Interiéru vdechnou nový náboj svěží barvičky na stěnách nebo tapety s jemnými vzory květin. Ničemu se však nevyrovnají květiny čerstvě natrhané. Ozdobí každý kout vašeho domova.

Květinové dekorace v obýváku

Srdcem každého domu je obývací pokoj, který většinou tvoří hlavní část interiéru. Základ obývacího prostoru vytváří kvalitní a pohodlná pohovka, ideálně doplněná o malé dekorační polštářky s motivy rozkvetlé louky.

Pokud máte rádi čisté linie, klidně si pořiďte novou sedací soupravu v trendy pastelových barvách. To stejné platí i při koupi křesla. Frčí především kombinace výrazné sedačky a nenápadné lenošky či ušáku, anebo právě opačného spojení.

Každou sedačku doplňuje praktický konferenční či odkládací stůl. Největším trendem jsou svépomocí vyrobené kousky. Jestli nejste však zcela manuálně zruční, nebo to o vás snad tvrdí vaše okolí, nesmutněte. Vybírat je opravdu z čeho. Stylové jsou zejména dřevěné stoly a stolky nejrůznějších velikostí a tvarů. A tak se zase můžete přiblížit o krok nádherné (nejen) jarní přírodě.

Vneste barvy do své ložnice

V případě ložnice se nechte inspirovat moderním skandinávským stylem, který se vyznačuje svojí jednoduchostí a krásou. Spojením bílé či šedé barvy s romantickou starorůžovou, rozhodně nešlápnete vedle. Nebojte se ale ani vzdušné modré nebo přírodní zelené.

Vaši ložnici rozehřejí i originální dřevěné ozdoby, a pak už se vám ani nebude chtít vstát z postele.

Veselé prvky v kuchyni

Kousek jara můžete vnést i do tak opomíjenému prostoru, jako je kuchyňský kout. Veselé doplňky v podobě barevného nádobí utvoří neotřelou atmosféru místnosti. A nezapomeňte také na bylinky. Ty doladí potřebné detaily pravé jarní nálady.

Sdílejte

Témata článku