Při plánování a navrhování kuchyní se často setkáváme s otázkou, jaká zvolit kuchyňská dvířka či jaká jsou nejlepší.

Na takovou otázku se nedá úplně jednoduše odpovědět, protože existuje hned několik hledisek, na která se zaměřit a poté se optimálně rozhodnout.

Lakovaná kuchyňská dvířka

1) UŽITNÉ VLASTNOSTI KUCHYNĚ

Při posuzování, jaká dvířka zvolíte, se musíte zamyslet nad tím, kdo bude v kuchyni vařit nebo vám při vaření tom pomáhat. Pokud máte malé nebo dospívající děti, věřte, že jejich největší radostí je zkoušet, kolik otisků prstů dokáží na lesklých dvířkách zanechat.

Pro takovou kuchyni bychom volili dvířka se strukturovaným a vysoce kvalitním, laminovaným povrchem. Na výběr máte téměř nekonečnou řadu dřevěných, kamenných nebo netradičních například textilních dekorů. Dvířka jsou dokonale odolná proti poškození, které jim můžete vy nebo vaši drazí v kuchyni uštědřit, jsou lehce omyvatelná vodou a běžnými saponáty.

Klasická rustikální kuchyň s šedými lakovanými dvířky

2) DESIGN

Kdo z nás by netoužil po té krásné a stylové kuchyni, které vidíme na sociálních sítích, v časopisech či při brouzdání na Pinterestu. Fanouškům moderních trendů jistě neuniklo, že v současnosti dominuje černá barva v kombinaci s matným provedením ve skandinávském designu. Povrch takových dvířek je nejen sametově hladký a příjemný na omak, ale hlavně při dotyku nezanechává stopy, protože lak na dvířkách je tvrzený elektronickými paprsky a opravdu odolný. Pokud preferujete spíše světlou kuchyň v bílém lesku, dvířka jsou lakovaná několika vrstvami laku, dokonale hladká a odolná proti poškrábání, teplu, vlhkosti a běžným saponátům. Samostatnou kapitolou jsou rustikální kuchyně ve venkovském stylu. Ty už samy od sebe dodávají vaší kuchyni to pravé teplo domova a útulnou atmosféru. Vzpomeňte si na prázdniny u babičky, kde už to od rána vonělo čerstvě upečenými buchtami a na plotně bobublávala bramboračka na sváteční oběd. A právě rustikální kuchyně s různě tvarovanými lakovanými dvířky navozují ten pocit něčeho důvěrně známého z našeho dětství, co nás hřeje u srdce a ve vzpomínkách.

 

Krémová kuchyně v rustikálním stylu s lakovanými dvířky

3) VAŠE PREFERENCE A MATERIÁLY

Jsou zákazníci, kteří trvají na dvířkách z „pravého dřeva“, taková dvířka neexistují . Dřevo je přírodní materiál, který neustále pracuje, podle teploty a vlhkosti v místnosti sesychá nebo se rozpíná, časem by nešly otvírat a ani zavírat. Výrobci dvířek z masivu se to snaží omezit například tim, že skládají dvířka z dílů  s opačnou orientací  let nebo prostřední tenčí část vyrobí z podýhované překližky. Poslední dobou jsou oblíbené kuchyně s dvířky, která mají na sobě tenké polymerové sklo v matném nebo lesklém provedení.

Kuchyně v kamenném dekoru

Můžete si pořídit kuchyň i s dvířky vyrobené přímo z kamene a těšit se z neopakovatelného dekoru, který umí vytvořit jen příroda a mít jistotu, že na světe není žádná jiná stejná kuchyň.

 

Celý kuchyňský ostrůvek je obložený přírodním rostlým kamenem

Ať už plánujete kuchyň do rodinného domu, ve kterém budete se svojí s rodinou, babičkou a zvířecími mazlíčky nebo potřebujete designovou reprezentativní kuchyni vždy se zamyslete právě nad jejím využitím nebo nad tím jaké barvy máte rádi a navodí ve pocit klidu a pohody. Můžete mít kuchyni třeba fialovou nebo měděnou, ale myslete na to, že v té kuchyni budete žít spoustu let. Pokud se rozhodnete pro investici do kvalitní kuchyně věřte, že vám bude sloužit nekonečně dlouho, zapomeňte na technické parametry, LTD nebo MDF a podobně. Kvalita dvířek dnešních moderních kuchyní zcela předčí vaše očekávání. Většina žen chce vyměnit takou kuchyň né proto, že se něco rozbilo, ošoupalo nebo odlepilo, ale proto že už je ta stará kuchyň jednoduše nebaví.

 

Kuchyně s dvířky v moderním dekoru světlý beton

Plánujete novou kuchyni nebo její rekonstrukci? 

Nová kuchyně na míru

Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky na čísle +420 735 172 700 a my vám pomůže splnit sen o nové kuchyni do posledního puntíku.

Zdroje fotek:

www.schuller.de 

www.nobilia.de

www.polyrey.com

www.egger.com

www.strasser-steine.at

Sdílejte

Témata článku